Over de training

Bij het aanpakken van problemen wordt maar al te vaak direct naar de oplossing gesprongen (‘Jumping to conclusions’), zonder een grondige analyse van de oorzaken. Het gevolg is dat de oplossing niet structureel is en het probleem zich opnieuw zal voordoen. Het 8D Problem Solving Process is een genormaliseerd stappenplan, waarbinnen in acht stappen een probleem wordt opgelost. Binnen de Automotive en hightech wordt standaard gevraagd om een 8D-aanpak als er problemen zijn met geleverde producten. Het zoeken naar de grondoorzaak wordt ook wel ‘Root Cause Analysis’ (RCA) genoemd.

Voor wie is deze training?

Iedereen die direct of indirect betrokken is bij het oplossen van problemen en daarvoor een gestructureerde manier wil gebruiken. Afdelingen zoals productontwikkeling, productie en kwaliteit zullen hierin toegevoegde waarde vinden.

Het opleidingsniveau is HBO/HBO+.

Wat ga je leren?

Na deze workshop zijn deelnemers bekend met de 8D-aanpak en een aantal krachtige tools om problemen aan te pakken. Deelnemers draaien daarnaast mee in een concreet 8D-project waarin de verschillende technieken worden toegepast om het probleem op te lossen.

Opzet 8D training: 1 of 2 dagen

Deze training wordt standaard in één dag gegeven worden, maar kan ook worden uitgebreid. In de 1-daagse training ligt de focus meer op de theorie. In de 2-daagse training worden actuele problemen in de training betrokken. De insteek is dan meer praktisch dan bij de 1-daagse training.

Deelnemers leren de verschillende stappen van de 8D-aanpak en maken kennis met technieken zoals 5 Why, Ishikawa en oorzaakanalyses. Vervolgens werken ze in teamverband aan een actueel problemen uit de eigen organisatie volgens de 8D-aanpak. Op deze wijze doen deelnemers niet alleen kennis op van RCA-tools en problem solving technieken, maar er wordt ook gewerkt aan het oplossen van een concreet en actueel probleem.

Programma


Dag 1

8D-aanpak

Dag 2

Praktijkdag

Certificering

Na afloop van de training ontvang je een bewijs van deelname van Symbol.

Materialen

Je ontvangt alle materialen die je tijdens en na de training nodig hebt.

  • Trainingshandouts: documentatie van alle behandelde onderwerpen

Praktische informatie

Categorie Automotive & Quality
Duur 1 of 2 dgn
Vorm Klassikaal
Taal

Nederlands, Engels

Certificering

-

Studieuren

8 of 16 uur

Prijs vanaf

Op aanvraag

Deze training wordt alleen incompany aangeboden

Vraag offerte aan

Reviews

FMEA

“Goede ervaring en veel kennis van zaken. Prettige samenwerking.”

Nick Bisschop
Masevon

FMEA

“Trainingen hebben een fijn tempo en er is veel ruimte om zelf met de stof aan de slag te gaan.”

Niels
VDL ETG

FMEA

“Erg goed. 2e training, na Orange Belt. Vind de informatie en opbouw goed.”

Rick
VDL ETG

FMEA

“Goed, professioneel. Vooral het meedenken met praktijkvoorbeelden vanuit het bedrijf”

Thomas Camping
Masevon

Lean Green Belt

“Lean Six Sigma Green Belt, theorie al binnen maar praktijk moet nog. Prima training.”

Theo Teunissen
VMI-Group

Veelgestelde vragen

Vraag het onze chatbot!

Chat met Symbi!

8D staat voor ‘Eight Disciplines’ en is een gestructureerde probleemoplossingsmethode waarmee organisaties complexe kwaliteitsproblemen kunnen analyseren, corrigeren en duurzaam voorkomen. De methode wordt wereldwijd toegepast in vooral de automotive en hightech supply chain.

De training is bedoeld voor kwaliteitsmedewerkers, engineers, teamleiders, Continuous Improvement-specialisten, leveranciersmanagers, projectleiders en iedereen die betrokken is bij het oplossen van kwaliteitsproblemen en klantklachten.

Je leert een multidisciplinair team samenstellen, problemen definiëren, grondoorzaken analyseren, corrigerende maatregelen ontwikkelen en herhaling van problemen voorkomen met behulp van de 8D-methodiek.

Deze 8D training is in de meeste gevallen een combinatie van theorie en praktijk. Bij de 1-daagse training ligt de focus meer op theorie. Bij de 2-daagse training worden actuele problemen in de training betrokken. De insteek is dan meer praktisch dan bij de 1-daagse training.

8D is een gestandaardiseerde methodiek bestaande uit acht stappen om zowel het probleem als de oplossing met de klant te communiceren. Binnen dit proces wordt het probleem onderzocht. Dit wordt ook wel Root Cause Analysis (RCA) genoemd.

Twijfel je of deze training bij je past?

Onze adviseurs helpen je graag, of het nu gaat om open inschrijving, e-learning of maatwerk.

symbol opleidingsadviseurs en opleiding advies
Chat met Symbi